Great Spas
vyhledávání

Parkování ve městě

Na celém území města Františkovy Lázně lze zastavit nebo stát (parkovat) pouze na vyznačených parkovištích nebo na místech, kde to není zakázáno dopravní značkou nebo ustanovením příslušného právního předpisu.

Prakticky v celém centru města jsou rozmístěny parkovací automaty. Zaparkovat automobil bez úhrady parkovacího poplatku je ve Františkových Lázních téměř nemožné.

Jste-li lázeňským hostem...

Pokud se chystáte do Františkových Lázní na léčebný pobyt či wellness, pak budete pravděpodobně ubytováni v některém z místních hotelů či penzionů a máte tak z části vyhráno. Většina ubytovacích zařízení ve městě totiž disponuje vlastním parkovištěm. Kapacita těchto parkovišť je ovšem omezena. Doporučujeme proto včasnou rezervaci parkovacího místa (nejlépe během samotné rezervace pobytu). Hotely nabízí možnost parkování většinou za úplatu. Automobil však máte vždy na "dosah ruky" a většinou parkujete na kamerou hlídaném místě. Pokud již hotel nemá volnou kapacitu, doporučujeme v případě delších pobytů zvolit parkování na centrálním parkovišti "Sever" (u vlakového nádraží) nebo centrálním parkovišti "Jih" (u hotelu Bohemia).

Jste-li návštěvníkem města...

Pokud se chystáte na kratší (několikahodinovou) návštěvu města, pak můžete v centru Františkových Lázní zaparkovat kdekoliv na místech k parkování určených a zaplatit na požadovanou dobu parkovné. Nic jiného vám nezbyde, protože v centru města bezplatně asi nezaparkujete. Většina parkovacích míst je zpoplatněna prostřednictvím parkovacích automatů. Pokud se vám zdá, že jste našli nějaké volné parkovací místo, kde v dohledu není jediný parkovací automat, pak prosím zbystřete a prohlédněte si raději dvakrát dopravní značení. S největší pravděpodobností se jedná o místa rezidentního stání, na kterých smíte stát maximálně 15 minut (parkovací hodiny za čelním sklem automobilu jsou nutností). Způsob parkování ve městě je pečlivě kontrolován františkolázeňskou městskou policií a hříšníkům hrozí za špatné parkování pokuta.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru
Great Spas Of Europe

Facebook

© 2018–2020 - GreatSpas.eu, všechna práva vyhrazena
Top