Great Spas
vyhledávání

Miniaturpark Boheminium v Mariánských Lázních

Unikátní park miniatur Boheminium s širokou nabídkou propracovaných modelů významných stavebních a technických památek České republiky zasazených jedinečným způsobem do přírodní scenérie můžete navštívit nedaleko mariánskolázeňského hotelu Krakonoš.

Park Boheminium nabízí expozici více než 70 modelů významných pamětihodností z celé naší republiky v měřítku 1:25. Turistický naučně-poznávací park se nachází na východním okraji Mariánských Lázní u hotelu Krakonoš - přibližně 1 kilometr od centra města. Pro veřejnost byl park otevřen 19. června 1999 s expozicí šesti modelů. Těmi nejstaršími modely v parku jsou zámek Červená Lhota, vrch Krakonoš, rotunda sv. Jiří na Řípu, kostel sv. Mikuláše s Černou věží, Staré bělidlo s vodním mlýnem a tažný remorkér Bivoj. Miniaturpark si rychle získával své příznivce a byl postupně rozšiřován o další modely. V roce 2002 byl Miniaturpark z důvodu úpadkového řízení uzavřen. Po vleklých sporech získal Miniaturpark nového majitele a 19. června 2003 byl znovu otevřen. Ve stínu konkursních bojů si park začal pod dodnes známým názvem BOHEMINIUM budovat nové jméno. Na podzim téhož roku byl představen první velký model památky UNESCO - Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře. Dalším rokem plným velkých změn a nejistoty byl rok 2015. Majitelé v létě ukončili spolupráci s dosavadním provozovatelem a koncem roku se rozhodli pro úplný odchod z projektu. Začala tak dlouhá a složitá vyjednávání, po kterých část modelů odkoupilo město Mariánské Lázně a další část včetně značky "Boheminium" zakoupila soukromá pražská společnost Timeless production s. r. o. zabývající se cestovním ruchem a kulturou. V roce 2017 byl park Boheminium poprvé otevřen i přes zimu a zahájil tak celoroční provoz.

V současné době je v parku Boheminium na ploše přibližně 6 hektarů k vidění 75 modelů. Mimo již zmíněné stavby se můžete těšit např. na Hrad Karlštejn, Zámek Litomyšl, Zámek Kynžvart, Hrad Loket, Zámek Český Krumlov, Hrad Bezděz, Rotundu sv. Jiří, mariánskolázeňskou rozhlednu Hamelika, Hrad a zámek v Bečově nad Teplou, Zámek Humprecht, zříceninu hradu Přimda ad. V parku není k dispozici průvodce. U každého modelu je však podrobný popis v českém, anglickém, německém a ruském jazyce. K zakoupené vstupence dostanete rovněž podrobnou mapku celého areálu. Prohlídková trasa je dlouhá 2-3 kilometry a standardní doba návštěvy jsou 2 hodiny. Návštěvníci, kteří si pozorně pročítají informační tabule u jednotlivých modelů a studují detaily památek, mohou strávit v parku Boheminium i celé odpoledne. V parku jsou vybudovány široké cestičky, a proto nebudete ochuzeni o prohlídku žádného z modelů – dostanete se tu opravdu všude, ať už s kočárkem nebo na vozíčku. Park miniatur můžete navštívit i se svým čtyřnohým členem rodiny. Pejsci musí být však vždy na vodítku.   

Věděli jste, že ...

 • mariánskolázeňský park miniatur Boheminium byl nejnavštěvovanější atrakcí Karlovarského kraje v roce 2017? Navštívilo jej přes 113 000 lidí - zavítal sem tedy každý šestý návštěvník našeho kraje.
 • miniaturpark Boheminium je čtvrtým největším parkem svého druhu v Evropě?
 • vůbec první miniaturou v parku Boheminium byla zmenšenina zámku Červená Lhota?
 • se od roku 2011 na výrobě modelů podílí rovněž vybraná skupinka odsouzených z věznice v Horním Slavkově?
 • se model plzeňské Katedrály sv. Bartoloměje se svou výškou přes 4 metry řadí mezi nejvyšší modely v Evropě?

Navštivte i Vy toto místo zážitků a nechte se inspirovat k další návštěvě některé z významných českých památek!

Vstupné:

 • Dospělí: 150,- Kč
 • Děti do 2 let: zdarma
 • Děti (2-10 let): 50,- Kč
 • Děti (11-15 let), studenti, senioři (nad 65 let), ZTP: 100,- Kč
 • Rodinné vstupné (2 dospělí + max. 3 děti do 16 let): 350,- Kč
 • Organizovaná skupina (nad 20 osob): SLEVA 20 % + průvodce skupiny zdarma

Adresa parku Boheminium:

Park Boheminium Mariánské Lázně, Krakonoš 665, 353 01 Mariánské Lázně

Provozní doba miniaturparku:

Park miniatur Boheminum je otevřen celoročně.
pondělí - neděle: 10:00 - 17:00 hod. (1. listopad - 31. březen)
pondělí - neděle: 10:00 - 18:00 hod.
pondělí - neděle: 10:00 - 19:00 hod. (v době letních prázdnin - červenec, srpen)

Kontakty:

Telefon: (+420) 720 029 009
E-mail: info@boheminium.cz
Webová prezentace: https://www.boheminium.cz

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru
Great Spas Of Europe

Facebook

© 2018–2020 - GreatSpas.eu, všechna práva vyhrazena
Top