Great Spas
vyhledávání

Městské divadlo v Mariánských Lázních

Městské divadlo je nedílnou součástí kulturního života v Mariánských Lázních již 150 let.

Městské divadlo - Mariánské Lázně
fotoaparát Městské divadlo - Mariánské Lázně

Budova Městského divadla byla slavnostně otevřena již v roce 1868. Mladé rozvíjející se město Mariánské Lázně se mohlo pyšnit svým vlastním divadlem, zatímco v Praze byl teprve pokládán základní kámen Národního divadla.

Městské divadlo bylo postaveno v letech 1865-1868 podle plánů mariánskolázeňského stavitele Friedricha Zicklera. Novorenesanční stavba divadla byla na svou dobu velmi moderně vybavena. Roku 1889 bylo zavedeno na jeviště a do hlediště elektrické osvětlení. Slavnostní zahajovací představení se konalo 8. srpna 1868. V roce 1905 bylo divadlo přestavěno podle nových bezpečnostních předpisů v secesním slohu. Budova divadla byla rozšířena. Poslední rekonstrukce celé památkově chráněné budovy proběhla v letech 2007-2008. Bylo modernizováno technické vybavení, restaurován interier, instalováno celé nové hlediště. Byl vybudován rovněž bezbariérový přístup a sedadla pro imobilní návštěvníky. Kapacita hlediště je nyní 326 sedadel. Městské divadlo se znovu slavnostně otevřelo návštěvníkům 12. května 2008.

Stálá profesionální scéna s hereckým souborem v Mariánských Lázních nikdy nebyla. Budova vždy byla a i nadále je využívána pro zájezdová představení českých i zahraničních divadel, pro hudební produkce všech žánrů, koncerty, zábavné pořady i pravidelná představení pro děti.

Předprodej vstupenek do městského divadla zajišťuje městské informační centrum (v domě Chopin). Aktuální program městského divadla najdete v kalendáři akcí.

Divadelní galerie

Do městského divadla se nechodí pouze na divadelní či hudební představení. Velké oblibě se těší také výstavy výtvarného a užitného umění pořádané v prostorách divadelní galerie. Každý měsíc je v divadle k vidění nová výstava. Výstavy jsou přístupné během divadelních představení nebo během pravidelně konaných prohlídek divadla (popř. po předchozí telefonické domluvě). Většina výstav je prodejních.

Adresa:

Třebízského 106, 353 01 Mariánské Lázně

Kontakty:

Telefon: (+420) 354 595 267
E-mail: divadlo@kisml.cz
Webová prezentace: http://www.kisml.cz

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru
Great Spas Of Europe

Facebook

© 2018–2020 - GreatSpas.eu, všechna práva vyhrazena
Top