Great Spas
vyhledávání

Západočeský symfonický orchestr

V Mariánských Lázních sídlí nejstarší symfonický orchestr v českých zemích – Západočeský symfonický orchestr. Jeho historie je spjatá s počátkem zdejších lázní a jako rok vzniku je uváděn rok 1821.

Západočeský symfonický orchestr - Mariánské Lázně
fotoaparát Západočeský symfonický orchestr - Mariánské Lázně
© Západočeský symfonický orchestr

Za dobu činnosti symfonického orchestru se zde vystřídalo mnoho kapelníků, dirigentů a hudebníků a orchestr přestál různé změny. V roce 2001 se Západočeský symfonický orchestr stal obecně prospěšnou společností, jejímž zakladatelem je město Mariánské Lázně.

Tradiční kulturní hodnota a vysoká umělecká kvalita orchestru jsou důvodem vzrůstajícího zájmu publika, ať už z řad lázeňských hostů nebo samotných obyvatel Mariánských Lázní o koncerty symfonické hudby.

Vstupenky

Vstupenky na všechny koncerty Západočeského symfonického orchestru lze zakoupit v městském informačním centru, Infocentru Kolonáda, cestovní agentuře CUP VITAL, na recepcích lázeňských hotelů a nebo hodinu před začátkem koncertu u pokladny ve Společenském domě Casino nebo v Městském divadle v Mariánských Lázních. Studenti (po předložení studentského průkazu) a děti do 15ti let mají vstupné na všechny koncerty, které pořádá Západočeský symfonický orchestr v jednotné výši 50,- Kč. Držitelé průkazu ZTP mají slevu 50 % ze vstupného na všechny koncerty pořádané symfonickým orchestrem.

Adresa:

Západočeský symfonický orchestr
Hlavní 47, 353 01 Mariánské Lázně

Kontakty:

Telefon: (+420) 354 622 141
E-mail: zso@zso.cz
Webová prezentace: http://zso.cz/

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru
Great Spas Of Europe

Facebook

© 2018–2020 - GreatSpas.eu, všechna práva vyhrazena
Top