Great Spas
vyhledávání

Alexandřin pramen v Mariánských Lázních

Alexandřin pramen - Mariánské Lázně
fotoaparát Alexandřin pramen
© GreatSpas.eu

Alexandřin pramen

Pramen Alexandra vyvěrá v lázeňském parku pod hotelem Butterfly. Svým chemickým složením je Alexandřin pramen velmi podobný Ferdinandovu prameni, není však tak silný. Pramen byl objeven v roce 1873 díky stavbě nedaleké banky a těsně po objevení byl pojmenován jako pramen Giselin. Svůj dnešní název získal později podle významné návštěvnice Mariánských Lázní velkovévodkyně Alexandry z Mecklenburska. Současný pavilon Alexandřina pramene byl vystaven v letech 2006-2007 v místech, kde stával původní dřevěný pavilon, který byl zbořen roku 1957.

Alexandřin pramen je předepisován zejména u citlivějších pacientů se sklonem k průjmovým stolicím, u kterých silnější Křížový pramen a Ferdinandův pramen není dobře tolerován. Pramen Alexandra se používá při léčbě onemocnění jater, žlučníku, slinivky břišní a střev.

Alfrédův pramen

V těsné blízkosti Alexandřina pramene vyvěral v minulosti ještě jeden pramen. Pramen byl nazýván podle opata tepelského kláštera Alfréda Clementso - Alfrédův pramen. Vývěry obou pramenů byly od sebe vzdáleny pouhých 120 cm. Alfrédův pramen kvůli slabé vydatnosti postupně zanikl.

Místo vývěru a přístupnost Alexandřina pramene:

  • Pavilon Alexandřina pramene (lázeňský park pod hotely Butterfly a Cristal Palace)
  • Volně přístupný v letním období (duben - říjen)

 

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru
Great Spas Of Europe

Facebook

© 2018–2020 - GreatSpas.eu, všechna práva vyhrazena
Top